Отборът на Хамбургер постигна минимална, но важна победа като гост на Вердер Бремен в първи полуфинален мач от турнира за Купата на УЕФА.

Възпитаниците на холандския специалист Мартин Йол се наложиха с 1:0 на „Везерщадион” след попадение на Троховски през първата част.

Двубоят започна равностойно, като и двата тима успяха да стигнат до интересни ситуации пред противниковите врати. Още във втората минута Ивица Олич имаше прекрасна възможност, но от близко разстояние не успя да преодолее Тим Вийзе.

В ответната атака домакините също можеха да открият, но отново стража, този път Рост, бе безкомпромисен срещу звездата на „бременските музиканти” Диего.

Статуквото на терена обаче бе променено в 28-ата минута, когато Ги Демел центрира прецизно отдясно и непокритият в наказателното поле Троховски с глава направи Тим Вийзе безпомощен за 1:0 в полза на Хамбургер.

Второто полувреме отново започна двуостро с неспирни атаки към двете врати. Отново гостите обаче бяха тези, които създаваха по-чистите голови положения. Вийзе обаче цели три пъти успя да предотврати втори гол във вратата си. Най-добрата възможност за Хамбургер създаде Ивица Олич, който останал сам срещу стража не успя да го преодолее.

Постепенно домакините взеха инициативата, търсеийки изравнителния гол и на свой ред затрудниха противниковата отбрана. Натискът продължи до самия край на мача, но положенията на домакините най-вече се изразяваха е мелета и корнери пред вратата на гостите.

Така Хамбургер постигна първа победа като гост над немски тим в европейските клубни турнири и очаква реванша след седмица с минимално предимство от един гол.

В другия полуфинал от днес украинските Динамо Киев и Шахтьор Донецк не излъчиха победител, завършвайки 1:1.