Отборите на Хамбургер и Базел си осигуриха предсрочно класиране в следващата фаза на турнира за купата на УЕФА след като в днешните си мачове постигнаха победи.

Хамбургер спечели ценни три точки на негостоприемния стадион „Максимир” в Загреб, където срещна тима на Динамо. За хърватите победата бе задължителна, за да запазят шансовете си за класиране.

Резултатът вървеше 0:0 до самия край на срещата, когато немците нанесоха своя удар. Първо в 88-мата минута Найджъл де Йонг откри резултата след като се възползва от центриране на сънародника си Рафаел Ван дер Ваарт и с глава вкара във вратата на немския страж на Динамо Георг Кох.

В 3-тата минута от добавеното от съдията МакДоналд време Пьотър Троховски направи 2:0 след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за фаул срещу Ги Демел.

В другия мач от групата, в Швейцария Базел победи Бран с минималното 1:0. Голът бе дело на Карлитос в 40-тата минута.

Въпреки загубата обаче Бран най-вероятно също ще се класира в следващата фаза, тъй като има 4 точки, а следващите Динамо и Рен са с по една, кръг преди края на груповата фаза.