Отборът на Айнтрахт Франкфурт спечели трудно с минималното 1:0 визитата си на Антверпен в двубой от група D на турнира Лига Европа.

Единственото попадение падна от дузпа, която беше отсъдена в последната минута на редовното време. Точен беше Гонсало Пасиенсия от бялата точка.

Срещата в Белгия обаче ще бъде запомнена с проблеми с агитките на двата тима. Преди двубоя фенове на Айнтрахт нападнаха заведение, в което имаше запалянковци на домакините, а след това замеряха полицаите, в резултат на което доста от тях бяха арестувани.

В началото на второто полувреме на самия мач пък хвърлена от местните фенове бомбичка гръмна в краката на вратаря Кевин Трап, което наложи прекъсване на сблъсъка. На германския страж беше оказана медицинска помощ и той успя да довърши двубоя.

Антверп Айнтрахт Франкфурт

източник: БГНЕС

Айнтрахт е втори в групата с 4 точки, с две по-малко от лидера Олимпиакос. Антверпен е последен без точков актив до момента от два мача. В следващия кръг „орлите“ приемат гръцкия гранд, докато белгийците гостуват на Фенербахче.