Съперникът на Черноморец в третия кръг на турнира Интертото - швейцарският Грасхопърс победи с 3:1 над Партизан Белград в контролна среща.

Скакалците вкараха два бързи гола в 11-ата минута чрез аржентинеца Гонсало Сарате и само 30 секунди по-късно чрез 23-годишния сенегалец Демба Туре.

Сарате откри резултата, след като преодоля двама защитници на Партизан и вратаря, а веднага след него Демба Туре показа бързината си, която демонстрира и в мачовете с албанския Беса, и наказа нова грешка в сръбската отбрана.

В 58-ата минута младият бразилец Витор направи 3:0 след контраатака, а в 75-ата македонецът Драган Чадиковски върна един гол.

Треньорът на Грасхопърс Ханс-Петер Латур пусна два различни състава във всяко полувреме, но безспорната звезда в мача беше Риналдо, който изпъкна с дрибъла си. Срещата се игра на стадион Брюл в Золотурн пред около 500 души.

Първият двубой между Грасхопърс и Черноморец е в събота, 19 юли, от 18:45 часа българско време на стадион Летцигрунд в Цюрих, който през юни бе домакин на срещи от Евро 2008.

Състав на Грасхопърс - първо полувреме: Елдин Якупович, Кай Фосер, Ролф Фелчер, Смилянич, Микари, Лаломбонго, Веролюб Залатич, Демба Туре, Риналдо, Зубер, Гонсаро Сарате

Второ полувреме: Масимо Коломба, Ролф Фелчер, Хебиб, Смилянич, Д'Анджело, Лаломбонго, Ромеро, Витор, Риналдо (65- Родригес), Зубер, Фронтино.