Гол на нападателя на Ювентус Марио Манджукич във вратата на Реал бе определен от запалянковците за най-добър в турнирите под егидата на УЕФА за миналия сезон. Анкетата се проведе на сайта на организацията.

Финалът на Шампионската лига с участието на отборите на Ювентус и Реал се игра на 3 юни в Кардиф и завърши с победа на испанския тим с 4:1. Хърватският нападател изравни резултата в 27-ата минута, но италианците се разписаха три пъти през второто полувреме.

Красивият гол на Манджукич събра 26% и изпревари само с едни процент шедьовъра на Муса Соу от тима на Фенербахче срещу Манчестър Юнайтед в Лига Европа. На трето място (20%) остана точния удар на Каземиро от воле в мача на неговия Реал срещу Наполи от Шампионската лига. /БГНЕС