АПОЕЛ Никозия допусна поражение от латвийския РФС в първия плейофен сблъсък между двата тима в Лига Европа. Кипърският тим, в чийто състав личеше името на българския национал Георги Костадинов, загуби с 1:2 и ще трябва да заличава пасив от един гол в реванша след седмица.

Българският полузащитник започна срещата като титуляр и остана на терена през всичките деветдесет минути.

Още през първото полувреме домакините натрупаха аванс от два чисти гола. Седрик Куадио откри за РФС с попадение след половин час игра, а в продължението на първото полувреме домакините стигнаха до дузпа, която Икауниекс превърна в гол за 2:0.

След почивката АПОЕЛ върна едно попадение, но не успя да стигне до равенството. Юсеф Ел Араби бе точен за гостите и върна надеждите на кипърския тим за реванша.