Панатинайкос, въпреки усилията, които положи през второто полувреме, беше победен с 1:2 от Макаби Хайфа у дома и след четвъртата си поредна загуба в Лига Европа отпадна. Израелците се изкачват на 3-о място в група F и продължават в третия турнир на Европа – Лига на Конференциите.

Домакините изоставаха с 0:2 четвърт час преди мача, след като преди почивката Деан Давид откри, а в 74-ата минута танзаниецът Тиджейрон Шери удвои. Попадението на Фотис Йоанидис в 89-ата минута с глава беше само утеха и нищо не промени.

Главен съдия на мача беше българският топ арбитър Георги Кабаков, на когото помагаха асистенти и ВАР-съдии също от България. Кабаков показа общо 7 жълти картона – 2 на домакините и 5 на гостите и най-вече заради слабото представяне на домакините нямаше кой знае каква работа.