Отборът на Гент осигури своето класиране в третия квалификационен кръг на Лига Европа. Белгийският тим отстъпи с 1:2 при гостуването си срещу Виторул Констанца, но с общ резултат 7:5 комфортно продължи следващата фаза.

По никакъв начин „биволите” не подцениха важността на реванша, като наставникът им Йес Торуп заложи на абсолютно същия състав, който в първата среща разгроми съперника с 6:3. Логично Гент стартира доста мобилизирано и окончателно разби  без друго слабите надежди за обрат на противника. В 38-ата минута Роман Яремчук се възползва от асистенцията на Юя Кубо и отбеляза за 0:1.

След почивката Виторул поне се погрижи да напусне турнира с победа. Габриел Янку изравни от дузпа в 47-ата миунта. В 61-ата отново 25-годишният нападател за втори път беше точен от бялата точка.

В следващия етап от Лига Европа Гент ще се изправи срещу победителя от двойката АЕК Ларнака – Левски.