Първият съперник на Левски в Група C на Лига Европа - Гент, пропусна да запише четвърта поредна победа, след като при гостуването на Лиерс допусна изравняване в 90-ата минута за крайното 2:2.

Гент на два пъти повеждаше в резултата чрез котдивоареца Алиуне Сумахоро (6’) и Стийн Де Смет (38’), а домакините, които преди този мач бяха записали пет поредни загуби и нямаха спечелена точка, изравняваха чрез Уесли Сонк (32’ и 90’).

Така съперникът на Левски изпусна, който в четвъртък ще гостува на сините в София, пропусна да се изравни с лидера в класирането Генк и се свлече на петото място с 13 точки от 6 мача.

Съставът на Гент срещу Лиерс: Йоргачевич, Хансвейт, Вилс, Уолъс, Барич, Смолдерс, Асофейфа (79’-Грондин), Сумахоро (90’-Томпсън), Де Смет (82’-Любянкич), Кулибали, Ел Ганаси.

В същото време вторият противник на Левски в Група C на Лига Европа - Спортинг Лисабон, сериозно разочарова феновете си и направи 0:0 у дома със скромния тим на Олянензе и се смъкна на четвърто място в португалския шампионат със 7 точки от 4 мача.

Съставът на Спортинг Лисабон срещу Олянензе: Руи Патрисио, Жоао Перейра, Евалдо, Даниел Карисо, Нуно Коеьло (84’-Хелдер Пощига), Маниш, Фернандес (64’-Карлос Салейро), Андре Сантош, Лиедсон, Яник Джало (64’-Вукчевич), Валдес.