Италианският Фиорентина стартира с класическа победа участието си в турнира Лига Европа. "Виолетовите" победиха с 3:0 френския Гингам в мач от група К.

Хуан Варгас откри резултата в 34-ата минута, а асистенцията дойде от Куртич, който центрира кълбото от дясното крило.

Звездата на Фиорентина Хуан Кудрадо удвои в 67-ата минута като от няколко метра препарира вратаря на гостите.

Крайният резултат беше оформен от Бернадески в 88-ата минута, който с плътен шут от далечно разстояние вкара топката в десния на вратаря ъгъл. Гостите играха от 38-ата минута с човек по-малко, след като Диало беше изгонен от съдията на двубоя.

В другата среща от групата гръцкият ПАОК матира Динамо Минск с 6:1. Солунският отбор водеше до 28-ата минута с резултат 4:0.