Отборът на Фиорентина постигна труден успех при визитата си на Пандури в мач от груповата фаза на Лига Европа, „Виолетовите“ се наложиха с 2:1, като се наложи да обръщат резултата в последните минути на мача.

Домакините поведоха в 32-ата минута чрез Ерик и удържаха преднината си до 86-ата, когато гостите съумяха да изравнят. Ридер Пинто Матос направи 1:1, а в даденото от съдията продължение Борха Валеро осигури успеха за италианците.

В другия мач от група Е, Днипро нямаше проблеми срещу Пасош Де Ферейра и също записа успех. Домакините се наложиха с резултат 2:0. Матеус откри минута преди края на първата част, а в 66-ата Коноплянка оформи крайния резултат.

Фиорентина и Днипро са сигурни за следващата фаза на Лига Европа, за която се класира и българският Лудогорец. „Виолетовите“ събраха пълен актив от 12 точки след четири мача, докато вторият Днипро има три по-малко.

Пандури и Пасош отдавна отпаднаха от сметки, като до този момент имат едва по една точка.