Фиорентина продължава напред в турнира за Купата на УЕФА, след като отстрани Евертън с изпълнения на дузпи.

В изключително драматичен мач-реванш „карамелите” победиха с 2:0 в редовното време и след 2:0 за Фиорентина в първия двубой, победителят трябваше да бъде решен след продължения.

В тях обаче нов гол не падна и така се стигна до дузпи, в които италаинските футболисти бяха по-точни.

Андрю Джонсън откри резултата в 16-тата минута след като се възползва от грешка на вратаря на гостите Себастиен Фрей.

Стивън Пиенаар центрира отляво, топката прехвърли Фрей и попадна в Андрю Джонсън, който в мелето успя да вкара за 1:0, а малко по-късно гол на Артета бе отменен за засада.

Второто попадение за домакините падна в 67-мата минута и бе дело на звездата на тима Микел Артета, който отбеляза страхотен гол след изстрел от близо 25 метра.

До края на редовното време домакините имаха още няколко добри положения, но не можаха да вкарат трето решително попадение.

В продълженията не падна нов гол и така се стигна до дузпите, при които „виолетовите” от Флоренция се оказаха по-точни. Те вкараха 4 дузпи, докато за Евертън пропуски направиха Якубу и Ягиелка и така тимът от Ливърпул отпадна от турнира.