Фиорентина и Базел постигнаха категорични победи в своите втори мачове от група „I“ на турнира Лига Европа.

Фиорентина спечели с 4:0 при гостуването си на Беленензеш.

Италианците поведоха в 18-та минута, когато Матиас Весино отправи далечен удар, а Уго Вентура не се намеси по най-добрия начин и изби топката право в краката на Федерико Бернардески, който отблизо не пропусна да вкара.

„Виолетовите“ удвоиха преднината си в добавеното време на първата част, когато Кума Бубакар с удар от границата на наказателното поле на Беленензеш препарира Уго Вентура.

Фиорентина поведе с 3:0 в 83-та минута, когато Якуб Блашчиковски центрира по земя в наказателното поле на Беленензеш, където Тонел в опита да избие топката си отбеляза автогол.

„Виолетовите“ реализира четвърто попадение в 90-та минута, когато Милан Бадель пусна отличен извеждащ пас към Джузепе Роси, който излезе сам срещу Уго Вентура и го преодоля с техничен удар.

В другия мач от групата Базел постигна втора победа, след като се наложи с 2:0 срещу Лех Познан.