Полицията използва сълзотворен газ, за да разпръсне сръбски футболни фенове, които вилняха в Солун след двубоя Арис - Цървена звезда от турнира за Купата на УЕФА снощи.

Един полицай е ранен, а футболен фен в арестуван заради нарушаване на обществения ред, съобщиха местните власти.

Напрежението ескалира, след като Арис победи Цървена звезда с 3:0 с голове в последните 13 минути на двубоя.

Сръбските фенове потрошиха автобус, спрял на спирка, изтръгнаха седалките и металните пръчки и ги хвърляха срещу полицаите.

Полицията имаше проблем с феновете и преди двубоя като конфискува сигнални ракети и железни пръчки.

В четвъртък петима сръбски фенове бяха приети в болница с прободни рани, след като била атакувани от маскирани младежи в кафене в Солун. От болницата съобщиха, че трима от привържениците са били освободени веднага, след като им е била оказана първа помощ.