Фенербахче направи пълен обрат срещу Щурм Грац и победи с 2:1 в първия мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. По този начин турският гранд има преди реванша, който е на 3 август от 20.30 часа в Турция.

Австрийците започнаха много добре мача и поведоха след 10 минути игра. Торсен Рьохтер проби отляво и центрира успоредно на голлинията към Щефан Хайрлендер, който с мощен изстрел откри – 1:0.

В 29-ата минута обаче домакините имаха малшанса да си отбележат автогол. Алпер Потук нахлу опасно в пеналта, центрира остро, но Дарио Маресич засече в собствената си врата – 1:1.

До 35-ата минута Фенербахче направи пълен обрат. При едно центриране от корнер Роман Нойщедтер засече с глава за 2:1.

През втората част на мача Щурм Грац бе по-активният състав на терена. Австрийците стигнаха до няколко опасни положения, но така и не успяха да отбележат.