Английският Бърнли се сбогува с надеждите си за участие в груповата фаза на Лига Европа.

Тимът на Шон Дайш стигна само до 1:1 у дома срещу гръцкия Олимпиакос и след загубата с 1:3 в първия мач в Гърция, отпадна от надпреварата на прага на групите на втория по сила клубен турнир в Европа.

Футболистите на домакините дадоха всичко от себе си, но гостите от Олимпиакос умело дочакаха своя миг, в който решиха всичко, вкарвайки гол на чужд терен.

Седем минути преди последния съдийски сигнал, когато тимът на Бърнли бе хвърлил всичко в предни позиции, играчите на гостите се възползваха и реализираха за 1:0 в тяхна полза.

Само три минути по-късно обаче, надеждите на Бърнли отново бяха живи. Матей Видра отбеляза първия си гол с фланелката на новия си тим, след като се възползва от разбъркване след корнер.

В оставащите няколко минутки до края домакините не успяха да надскочат себе си и да вкарат сблъсъка в продължения.

Така Шон Дайш и футболистите му напускат европейските клубни турнири и ще се съсредоточат върху представянето си на родната сцена в Англия.