Евертън взе крехък аванс от един гол, след като постигна изключително трудна победа с 2:1 срещу Спортинг Лисабон в първи мач от 1/32-финалите на турнира Лига Европа.

Домакините поведоха в 35-та минута, когато Тим Кейхил подаде добре към Стив Пиенар, който бе точен за 1:0.

В началото на второто полувреме „карамелите” удвоиха своята преднина в началото на второто полувреме, когато в 49-та минута Лейтън Бейнс подаде към Силвен Дистен, който засече топката и я прати във вратата на Патрисио.

Евертън завърши мача с човек по-малко, след като в 86-та минута, Дистен подари топката на Мигел Велосо, след което глупаво го фаулира в наказателното поле и съдията логично свири дузпа и показа червен картон на френския защитник.

Наказателният удар бе реализиран в 87-та минута Мигел Велосо, който размина Тим Хауърд като прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Евертън.

Така всичко ще се реши в мача реванш, който е на 25-и февруари.