Евертън стана първият отбор от група А, който предсрочно се класира за следващата фаза на турнира.

Англичаните записаха изключително ценна победа с 1:0 като домакин на Зенит и по този начин останаха недостижими на върха кръг преди края на груповата фаза. Единственото попадение в срещата отбеляза Тим Кейхил в 85-тата минута.

В другата среща от групата Нюрнберг победи по изключително драматичен начин АЗ Алкмаар с 2:1. Двубоят, който се играв Германия, вървеше при резултат 1:0 за АЗ 7 минути преди края на срещата след гол на Деми де Зеув в 29-тата минута.

Този резултат оставаше Нюрнберг с една точка и без никакви шансове за продължаване напред в турнира.

В 83-тата минута обаче голмайсторът в Бундеслигата преди 3 години Марек Минтал възстанови равенството, а само 120 секунди по-късно отново той направи обрата пълен.

С тази победа Нюрнберг направи битката за 2-рото и 3-тото място в групата абсолютно непредсказуема и всичко ще се реши в последния кръг.