В първи мач от 1/16-финалите от турнира за Купата на УЕФА норвежкия Бран Берген загуби с 0:2 на своя стадион от Евертън. По този начин „карамелите” си гарантираха мястото в следващия етап на турнира.

Съдия на този мач бе българинът Антон Генов, който показа само един жълт картон в мача на португалския халф на англичаните Мануел Фернандес.

Първото полувреме бе изненадващо равностойно и домакините успяха да издържат на налаганото темпо от страна на Евертън. Двата отбора така и не си отбелязаха гол през първите 45 минути.

В 59-та минута Андрю Джонсън подаде на Леон Осман и той с премерен удар отбеляза първия гол в срещата.

Две минути преди края на редовното време Джулиън Лескът центрира в наказателното поле на домакините и нигерийския нападател Виктор Аничебе оформи крайния резултат в срещата.

Реваншът е след седмица на стадион ”Гудисън Парк”, ако Евертън продължи за 1/8-финалите на турнира за Купата на УЕФА ще се изправят срещу победителя от двойката Розенборг-Фиорентина.