Евентуалният съперник на Левски в следващия кръг на Лига Европа – финландският Ювяскюля завърши наравно 3:3 в гостуването си на Мариехамн в мач от 18-тия кръг на местното първенство.

Мачът бе генерална репетиция за Ювяскюля преди реванша от втория предварителен кръг на Лига Европа срещу черногорския Зета. В първия мач финландците победиха с 3:2, а ако успеят да отстранят Зета и в същото време Левски отстрани Сараево, то след това двата отбора ще се изправят един срещу друг.

В днешния мач домакините от Мариехамн поведоха в 40-а минута след гол на Алексей Кангасколка. Ювясклюля набързо обърна развоя с два гола на Ееро Марканен в 42-а и 54-а минута. Домакините обаче направиха нов пълен обрат с голове на Форсел и отново на Кангасколка. В големия герой за Ювяскюля се превърна Марканен, който в 87-а минута оформи своя хеттрик, а с това и крайното 3:3.

В класирането Ювяскюля продължава да заема незавидното 10-о място от 12 отбора с 21 точки, на 5 пред последния КуПС.