Дузпа, вкарана от Райън Кристи през втората част донесе точка на шотландския Селтик за равенството – 1:1, при визитата на отбора на Рен в откриващ мач за двата тима групите на Лига Европа. Шотландският шампион допусна гол в 37-ата минута, когато М’Байе Нианг откри резултата от дузпа, след като неутрализира Кристофер Айер в защита.

Селтик отговори през втората част, когато Джеймс Форест бе фаулиран в наказателното поле, а Кристи вкара в 59-ата минута.

Отборът на Нийл Ленън показа много добри неща в нападение, но отборът трябваше да пази точката до края, след като Вакун Байо получи втори жълт картон в Бретан и бе изгонен.

Малко по-късно пък Фостър намери на втора греда Одсон Едуар, който стреля със задна ножица, но топката отлетя далеч.

Домакините отговориха с положение на Боли Болинголи, а Рафиня центрира за Клеман Грение, но халфът стреля неточно. В последните минути на срещата Мохамед Елиунуси можеше да прати успеха в Глазгоу, но ударът му премина встрани.

Многомилионната покупка Рафиня премина през Калъм МакГрегър и отправи удар към шотландската врата, но Фрейзър Фостър парира удара му.

Байо замени Едуар в 84-ата минута, но бързо видя жълт картон след въздушен дуел с Да Силва, след което направи глупав фаул в 89-ата и бе изгонен. В добавеното време на срещата пък Селтик бе близо до успеха, но ударът на Кристи прелетя край страничната греда.