Георги Костадинов и неговият АПОЕЛ Никозия ще играят в основната схема на третия по сила европейски клубен турнир Лига на конференциите. Кипърският шампион отстъпи след дузпи от първенеца на Латвия РФС, който пък продължава напред в Лига Европа. Редовното време завърши при 2:1, а при дузпите гостите се наложиха с 4:2.

Българският национал се появи на терена в 80-ата минута за най-важните минути от сблъсъка.

АПОЕЛ беше загубил първата среща с 1:2 и се нуждаеше от победа. В 40-ата минута обаче гостите поведоха чрез Янис Икауниекс, което направи задачата на домакините още по-трудна. Те все пак успяха да се надигнат и в 75-ата Матео Сушич изравни за 1:1.

Течаха последните секунди, когато в четвъртата минута на добавеното време Атанасиос Донис реализира за 2:1 с глава и изпрати двубоя в продължения.

В тях не паднаха нови голове и се стигна до изпълнения на удари от бялата точка. При тях Костадинов не стреля, а двама от първите четирима изпълнителни за кипърците пропуснаха. В същото време футболистите на РФС бяха безгрешни в своите първи четири удара, което им донесе крайния успех.