Днипро постигна стратегически много важна победа с минималното 1:0 срещу Аякс в първия осминафинален мач от Лига Европа. Украинците имаха надмощие над своя съперник, но по-важното за тях е, че не допуснах гол във вратата си.

Първата опасност в мача бе пред вратата на Днипро. В 4-та минута Тулани Сереро се възползва от грешка в защитата на домакините и стреля, но Бойко спаси.

В 11-та минута Йевен Селезньов стреля от дистанция, но не успя да намери целта.

Днипро поведе в 30-та минута, когато Йевен Коноплянка направи много добър пробив отляво, след което центрира в наказателното поле на Аякс, където топката бе овладяна от Роман Зузуля, който финтира двама футболисти и изпрати кълбото във вратата на Яспер Силесен.

Йоел Фелтман стреля опасно в добавеното време на първата част, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Роман Зузуля стреля с глава в 65-та минута, но Силесен този път се намеси решаващо и спаси.

Аякс пропусна много добра възможност да изравни резултата в 80-та минута чрез Рикардо Кишна.

Дъглас стреля с глава в 83-та минута, но изпрати топката над напречната греда на вратата на Аякс.

Реваншът в Амстердам е след една седмица.