Динамо Москва победи Панатинайкос като гост с 2:1 в среща от група Е в турнира Лига Европа. Българският национал Станислав Манолев изигра пълни 90 минути за победителите.

Динамо откри резултата в 40-ата минута с красив гол на Кокорин, който се възползва от перфектно подаване на Кевин Курани. Московчани удвоиха в 49-ата минута, когато Йонов се разписа след пас на Джуджак.

Интригата в двубоя ссе върна в 63-ата минута, когато Динас намали резултата, след като се възползва от центриране от свободен удар изпълнен от Нано.

Домакините пропуснаха да стигнат до равенството в 72-ата минута, когато Динас не успя да се разпише.

В крайна сметка момчетата на Станислав Черчесов стигнаха до успеха.

В другия мач от групата ПСВ Айндховен спечели минимално с 1:0 домакинството си на Ещорил. Победното поподение дойде в 26-ата минута. Люк де Йонг се разписа от дузпа.