Динамо Киев направи отново за смях турския Бешикташ, побеждавайки го с 4:0 в мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Всичко в спора между двата тима бе решено още в първия сблъсък, когато киечани отново взеха категоричен успех с 4:1. Така с общ резултат 8:1 Динамо намери място на осминафиналите в турнира.

Вукойевич откри още в третата минута, което тотално отказа футболистите на Бешикташ. Въпреки вихреното начало друг гол през първата част не падна. Второто попадение за Динамо дойде в 55-ата минута и бе дело на Ярмоленко, а крайното 4:0 бе оформено от Гусев и Андрий Шевченко.

В следващата фаза футболистите на Динамо ще имат далеч по тежък тест – английският Манчестър Сити. „Небесносините” се не наложиха с класическото 3:0 над гръцкия Арис, въпреки че първият двубой бе завършил 0:0.