Динамо Киев успя да отстрани сочения за фаворит отбор на Валенсия от турнира за Купата на УЕФА. Двата отбора направиха 2:2 в реванша, и след общ резултат от 3:3 и гол на чужд терен напред продължава украинският тим.

Артем Кравец успя да се възползва от неубедителната защита на Валенсия и откри резултата за 1:0. Малко преди почивката обаче Марчена изравни резултата, след удар с глава – 1:1.

След почивката испанският тим показа повече желание за успех. Така в 54-та Дел Орно изведе „летящите мишки” напред в резултата, това обаче се оказа недостатъчно, тъй като Кравец се превърна в истински герой, след като изравни за 2:2.

Така след общ резултат 3:3, но с опцията „гол на чужд терен” Динамо Киев намери място в следващия етап от турнира за Купата на УЕФА, където ще се изправи срещу Металист Харков.