Порто разби Бешикташ насред „Инюню” с 3:0 в мача от третия кръг в груповата фаза на Лига Европа. Португалците завършиха двубоя с девет души на терена, но въпреки това постигнаха класическия успех.

След победата Порто оглави еднолично Група L с 9 точки, пред турците, които останаха с 6. ЦСКА е на последно място, след загубата от Рапид Виена в другия двубой от потока.

Гостите успяха да открият резултата в средата на първото полувреме. В 26-та минута Фалкао вкара за 1:0. До края на полувремето обаче, „драконите” останаха с човек по-малко, след като Майкон бе изгонен в 43-та минута с директен червен картон.

Въпреки че след почивката португалците започнаха с 10 души на терена, Хълк удвои преднината им в 59-та минута на 2:0. Отново той в 78-та минута оформи крайното 3:0.

За втори жълт и съответно червен картон пък в 89-та минута бе изгонен Фернандо, а така Порто завърши двубоя с 9 души на терена.