Дачиа изненада Хамбургер в първия мач от третия кръг на Интертото. Двата отбора завършиха 1:1, но домакините поведоха още в седмата минута след гол на Бийченко, а Рафаел ван дер Ваарт изравни в 70-та от дузпа.

Черноморец Одеса пък завърши 0:0 с Ланс и всичко ще се реши на реванша след една седмица.

Гент завърши 1:1 с Олборг. Олуфаде откри резултата за белгийците в 48-та минута от дузпа. Малко по-късно Номвете изравни, след което бе изгонен за втори жълт картон.

Рапид (Виена) победи с 3:1 Рубин (Казан). Рязанцев се разписа в 30-та минута за гостите от Русия. Хофман изравни в 69-та, а след това последваха червени картони за двама от футболистите на Рубин – Габриел и Салуквадзе. Билич в 80-та минута от дузпа направи резултата 2:1, а крайният резултат оформи Хофман в 90-та минута.