Рейнджърс не се възползва от преднина от два гола и завърши 2:2 в домакинството си на Бенфика. Португалците изравниха в рамките на 3 минути след автогол на Таверние и попадение на Пици. Двата отбора имат по 8 точки и си делят първото място в група D на Лига Европа.

Шотландците са в серия от 22 поредни мача без загуба във всички турнири. Преди днешната среща те бяха допуснали един гол в последните си 10 домакински двубои.

Тази вечер изглеждаше, че ще постигнат нова победа. Рейнджърс доминираше през първите 75 минути. Арфийлд откри резултата в седмата минута, а Бенфика нямаше удар в очертанията на вратата преди почивката. Рууф удвои аванса на домакините в 69-ата минута, след като в началото на втората част те продължиха да контролират събитията на терена.

Бенфика обаче е качествен отбор и се възползва от отпускане на съперника. Автогол на Таверние върна гостите в мача в 78-ата минута, а малко по-късно Пици изравни. В краткия период между двата гола Морелос удари греда за домакините.