Ранен червен картон на играч на Торино помогна на Зенит да вземе комфортна домакинска победа с 2:0 над гостуващите италианци в първия осминафинален мач за Лига Европа.

Още в 12-ата минута от мача Бенаси получи първия си жълт картон, а в 27-ата видя и втория, като бе изгонен от терена за грубо влизане в краката на Витсел.

Зенит - Торино 2:0

източник: БГНЕС

Руснаците наложиха надмощие и логично поведоха още преди антракта с гол именно на Витсел. В 38-ата минута белгиецът вкара за 1:0 след удар на Смолников, отбит от вратаря Падели. После топката попадна у футболиста на Зенит, който реализира.

Малко преди почивката топката отново влезе във вратата на Торино, но бе отсъдена засада на Рондон от Зенит.

Вторият гол обаче не закъсня след почивката, когато многоходова акция на тима от Санкт Петербург завърши с удар в гредата на Хълк, последван от нова успешна добавка, сега на Кришито за 2:0 в 53-ата минута.

До края Зенит продължи да доминира, но не стигна до нов гол, но и не допусна опасности пред своята врата. Така руснаците взеха аванс от два чисти гола преди реванша в Италия.