Черноморец Одеса победи Динамо Загреб с 2:1 в другия мач от група B в Лига Европа, в която е и българският шампион Лудогорец.

Докато Лудогорец победи ПСВ и така си подпечата първото място, успехът на Черноморец над Динамо завърза съвсем битката за второто място в групата. Тя ще бъде решена в последния кръг, в който в директен двубой ПСВ е домакин на украинския тим. В същото време Лудогорец ще гостува на Динамо в протоколен мач в Загреб.

Гостите от Загреб откриха резултата в 20-та минута чрез Фатос Бечирай и изглеждаше, че ще стигнат до успеха. В 78-та минута обаче домакините изравниха чрез Олексей Антонов, а в добавеното време на мача Анатолий Диденко донесе победното попадение.

В класирането Лудогорец е лидер с 13 точки, ПСВ и Черноморец имат по 7, а Динамо е само с една.