Черноморец Одеса започна с победа участието си в Лига Европа. Украинският отбор постигна обрат от 0:1 при гостуването си на Динамо Загреб, за да стигне до крайния успех с 2:1 в мача от група В на турнира.

Динамо Загреб поведе в резултата в 43-та минута с гол на Фернандес.

Черноморец Одеса обърна развоя на срещата в рамките на три минути. В 62-та минута Риера подаде към Антонов, който успя да изравни резултата.

Украинският отбор отбеляза втори гол в 65-та минута, когато Кутас подаде към Джа Джедже, а той не пропусна да вкара и да донесе победата на Черноморец.

Динамо Загреб: Зеленика – Пинто, Шимунович, Шимунич, Лима – Брожович (Бечирай), Адеми, Памич (Хюсеинович), Самир – Коп (Халилович) и Фернандес.

Черноморец Одеса: Безотошний – Кутас, Бергер, Фонтанейо, Сантана – Лео (Риера), Ковалчук, Гай, Джа Джедже (Бобко) – Прийомов – Антонов (Самодин).