В първи мач от 1/16-финалите от турнира за Купата на УЕФА Спортинг Лисабон победи като домакин на своя стадион „Жозе Алваладе” с 2:0 Базел и взе добър аванс преди реванша.

Черногорският нападател на лисабонци Симон Вукчевич отбеляза и двата гола в срещата, като се разписа по веднъж в двете полувремена.

В 8-та минута Романьоли подаде на Вукчевич, който с хубав удар отбеляза първи гол във вратата на швейцарския отбор.

Секунди преди края на първото полувреме старши треньорът на Базел Крисиан Грос смени своя титулярен вратар Костанцо, а на негово място в игра се появи Крейтън.

В 58-та минута Жоао Мотиньо подаде на Вукчевич, който се възползва от груба грешка в отбраната на Базел и отбеляза своето второ попадение в двубоя.

Реваншът между двата отбора е след една седмица на стадион „Сейнт Якоб” в Базел.