Отборът на Черно море почти сигурно се класира за третия кръг на Интертото след като разгроми с 4:0 като гост Македония Гьорче Петров. Победителят от сблъсъка ще срещне италианския Сампдория.

Варненци овладяха инициативата от самото на начало на срещата, която бе първи официален мач за наставника Никола Спасов. През първото полувреме Черно море бе по-активният отбор, но противно на логиката най-доброто положение преди почивката бе за домакините от Македония ГП. В 31-вата минута Милослав Милошевич стреля от пряк свободен удар пред наказателното поле на моряците, Карамфил Илчев обаче с мъка успя да избие изстрела отправен в горния десен удар на вратата.

След почивката домакините започнаха по-настоятелно, но ентусиазмът им стихна след отбелязването на първото попадение на Черно море.

Радослав Бачев откри резултата в 55-тата минута след топовен изстрел от 35 метра не даде шанс на вратаря Люпчо Колев да помръдне от мястото си.

В 72-рата минута Маркос Да Силва получи топката от дълбочина, премина през един защитник и прониза Люпчо Колев с изстрел в далечния ъгъл.

Веднага след подновяването на играта моряците овладяха топката, тя попадна в Даниел Георгиев, той намери непокрития Маркос Да Силва, който направи резултата 3:0. Веднага след като отбеляза второто си попадение бразилецът бе заменен от нападателя Мирослав Манолов.

Черно море продължи да контролира играта. В 82-рата минута Петър Костадинов уцели гредата, топката попадна във влезлия като резерва Станислав Стоянов, който не сбърка на празна врата и за четвърти път в мача прати топката в мрежата на Люпчо Колев.

Мачът на Градския стадион в Скопие бе наблюдаван от 2000 зрители, сред които и десетина привърженици на Черно море, пропътували 700 километровото разстояние от Варна до македонската столица.

След успеха с 0:4 като гост варненци спокойно могат да очакват реванша в Бургас на 14 юли от 19:00 часа.

Съставите на двата отбора:

Македония Гьорче Петров: 1. Люпчо Колев, 23. Димовски, 10. Милосавлевич, 13. Йовановски, 4. Янчевски, 20. Митрев, 9. Бърчаревски, 7. Крилокапич, 3. Мойсов, 22. Стояновски, 21. Милошевич

Черно море: 1. Илчев, 18. П. Костадинов, 26. Томаш, 15. Александров, 24. Бачев (89 – 5. Домакинов), 6. Джоров, 23. Георгиев (76 – 7. Стоянов), 28. Да Силва (75 – 31. Манолов), 8. Пирес, 11. Андонов, 2. Димов