Спортинг Брага победи с 3:1 като домакин тима на Мидтиланд в среща от група "F" на турнира Лига Европа. Двубоят в Португалия ще се запомни с трите дузпи, които отсъди френската съдийка Стефани Фрапар.

Първият наказателен удар бе за гостите от Дания, които откриха резултата в 19-ата минута чрез Евандер. Домакините можеха да изравнят в 35-ата минута, но Рикардо Орта от дузпа стреля право във вратаря на датчаните Елиас Олафсон.

През второто полувреме Спортинг обаче доказа по-голямата си класа. Домакините изравниха в 55-ата минута чрез Галено, който се разписа от третата дузпа в мача. В 62-рата Орта се реваншира за пропуска си от 11-те метра с гол за 2:1.

Крайното 3:1 бе оформено от Галено, който вкара в заключителните секунди на добавеното време при една бърза контраатака. За гостите от Мидтиланд на пейката през целия мач остана нападателят на националния отбор на България Божидар Краев.

В класирането в група "F" води Цървена звезда с 6 точки, пред Спортинг Брага с 3 и Лудогорец и Мидтиланд с по 1 точка.