Португалският Брага е начело след втория кръг в групата на Лудогорец в Лига Европа, след като надви турския Истанбул Башакшехир с 2:1.

Победният гол падна в 90-ата минута и той направи Брага лидер в група С с 6 точки.

В 26-ата минута португалците поведоха. Между двама защитници беше изведен Ахме Хасан и с техничен удар той намери ъгъла на турската врата за 1:0.

Радостта на Брага обаче трая само две минути. В 28-ата опитният Емре Бельозоглу стреля перфектно от фаул, топката се чукна от напречната греда и тупна зад голлинията за 1:1.

В края на полувремето Брага отново можеше да поеме водачеството, но Жоао Тейшейра пропусна.

В 60-ата минута домакините за Ахмед Хасан за малко не успя да оползотвори пас на Марсело Гояно и изпрати топката покрай гредата.

В 90-ата минута обаче Брага успя да стигне до победен гол на Франсержио и португалците измъкнаха ценна победа, втора за тях в групата с 2:1 и са челници в нея с 6 точки.

Втори е Лудогорец с 4, пред Истанбул Башакшехир 1 и Хофенхайм 0.