Бордо измъкна победа с 3:2 при гостуването си на Тампере, който отстрани във втория предварителен кръг на Шампионската лига българския шампион Левски. Все пак французите взеха добър аванс след първата среща от първия кръг за Купата на УЕФА.

Резултатът бе открит от Вис в 7-та минута, но Кавенаги изравни в 47-та. Домакините отново дръпнаха с гол аванс в 68-та минута чрез Томи Петреску. Последните секунди на срещата се оказаха фатални за Тампере, след като отново Кавенаги и Мику донесоха победата за жирондинците.

АЕК победи с 3:0 Залцбург. Победата за гърците донесоха Хералдо в 3-та, Ривалдо в 58-та и Коне в 82-та минута. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като за втори жълт картон бе изгонен Варгас в 71-та минута.

Зенит Санкт Петербург също постигна класически успех при домакинството си на Стандарт Лиеж. Аршавин бе точен в 38-та и 60-та минута, а Ким в 86-та оформи крайното 3:0.

Млада Болесалав загуби с 0:1 от Палермо. Победният гол за гостите падна в последната минута на редовното време, а негов автор бе сръбският нападател Янкович.