Испанският Бетис почти си осигури класиране в елиминационната фаза на Лига Европа, след като победи Арис Лимасол с 4:1 у дома.

„Лос вердибланкос“ събраха 9 точки и са два пункта пред шотландския Рейнджърс.

Севилци имаха шанс да открият още в 7-ата минута, но Уилиям Карвальо бе развенчан от вратаря на кипърците.

Резултатът все пак бе открит в 34-ата минута, когато Борха Иглесиас вкара технично след подаване на Абнер. Минути преди гола на испанския таран попадение на Арис бе отменено заради тънка засада, прегледана с ВАР.

Гостите от Острова на Афродита можеха да изравня в самото начало на втората част. Тогава Лео Бенгтсон завърши по много красив начин многоходова комбинация на своите съотборници, но отново ВАР отне радостта на Арис.

Резултатът стана 2:0 в 64-ата минута с гол на Айтур Руибал.

Третото попадение за Бетис падна 11 минути преди края на срещата, а автор на гола стана Марк Рока, реализирал след пас на Набил Фекир.

Шест минути преди края Бенгтсон за втори път прати топката в мрежата на андалусийците и този път засада нямаше – 3:1.

Бетис обаче не бе казал финалната си дума и Ез Абде направи 4:1 в самия край на мача