Бешикаташ обърна Рапид Виена и стигна до много важни три точки при гостуването си в австрийската столица. „Суперорлите” надделяха с 2:1 над виенчани в мача от група L на Лига Европа, който се игра на стадион „Ернст Хапел”.

Домакините имаха натиск в първите двадесет минути, но в самото начало пропуски направиха Паточка, Нихиу и Хофман.

Португалската звезда на Бешикташ Рикардо Куарешма получи контузия и бе заменен принудително в 32-та минута, като на негово място в игра се появи Холошко.

Футболистите на Рапид Виена успяха да поведат в резултата в 51-та минута, когато Хофман центрира от корнер в наказателното поле на Бешикташ, където Кавлак засече топката и я прати във вратата на Хакан Арикан.

Гостите от Истанбул обаче бързо успяха да изравнят резултата, след като Холошко изпълни по перфектен начин пряк свободен удар в 55-та минута и вкара за 1:1.

Последва силен натиск на Бешикташ и в следващите пет минути сериозни пропуски направиха Мехмет Аурелио и Ферари.

Бешикташ направи пълен обрат в мача в 64-та минута, когато Бобо с невероятен удар вкара топката във вратата на Хедъл.

Така Бешикташ остава на второ място във временното класиране в групата с актив от 6 точки, а Рапид е на последна позиция без спечелена точка.

Рапид Виена: Хедъл; Паточка, Зонлайтнер, Кайхан, Куловиц, Хофман, Нихиу, Кавлак, Зома, Тримел (67’ Ванегор ъф Хеселинк), Пехливан (80’ Салихи).

Бешикташ: Хакан Арикан, Юзулмеш, Тороман, Ферари, Аурелио, Ернст, Хилберт, Куарешма (32’ Холошко), Гути (87’ Несип), Бобо (76’ Бобо), Табата.