Португалският Бенфика не успя да отбележи гол при домакинството си на Еспаньол и отпадна от турнира за Купата на УЕФА.Четвъртфиналният мач реванш завърши при резултат 0:0. Първият двубой в Барселона преди седмица бе спечелен от каталунците с 3:2.

Домакините диктуваха темпото на игра през всички 90 минути, но изпуснаха куп положения. През първата част пропуски направиха Шимао и Нуно Гомеш. Най-фрапантното положение бе в 32-та минута, когато Шимао се измъкна от защитата на гостите стреля опасно, но Ираисос спаси.

През втората част Сантош извади Нуно Гомеш и на негово място пусна Маторас, а в последните минути рискува всичко и пусна трети чист нападател в лицето на Дерлей, но и това не помогна на „супер орлите”.

Бенфика: 12. Ким, 3. Андерсон, 5. Лео6. Петит, 10. Руи Коща, 20. Шимао, 21. Нуно Гомеш (70 - 9. Манторас), 22. Нелсон (81 - 27. Дерлей), 23. Морейра, 26. Карагунис (82 - 8. Кацуранис), 30. Миколи

Еспаньол: 1. Ираисос, 7. Пандиани (71 - 20. Коро), 8. Сабалета, 9. Де ла Пеня, 10. Луис Гарсия, 11. Риера, 14. Ито (56 – 6. Едуардо Коща), 19. Торехон, 21. Жарке, 22. Моисес, 30. Чика