Португалският Бенфика постигна победа с 2:0 и в реванша си срещу Щутгарт за Лига Европа. Така с общ резултат 4:1 лисабонските „орли” намериха място сред 16-те най-добри в надпреварата.

Салвио откри за гостите в 31-ата минута, а в 78-ата минута Кардосо оформи крайното 2:0. През втората част на двубоя вратарят на домакините Циглер получи тежка травма в главата и бе принудително заменен. Заради оказваната му медицинска помощ и множеството прекъсвания на срещата, главният рефер на двубоя Майк Дийн даде продължение от седем минути, в което Кузманович от тима на Щутгарт бе отстранен от игра с червен картон.

На осминафиналите тима на Бенфика ще има за съперник отбора на Пари Сен Жермен, който днес не успя да победи БАТЕ Борисов, но благодарение на двата си гола на чужд терен, при равенството 2:2, продължава напред.