Бенфика се класира на осминафинал в турнира за Купата на УЕФА, след като победи и като гост Динамо Букурещ с 2:1 и продължава напред с общ резултат от 3:1.

Освен с успеха на португалците, двубоят ще се запомни и с грубата игра на „кучетата” от Динамо, които направиха почти двойно повече нарушения от съперниците си, но въпреки това реферът Волкуарц вдигна само два жълти картона – и двата на румънски играчи.

Домакините от Динамо откриха резултата в 23-та минута чрез Каталин Мунтяну, който вкара четвъртия си гол за сезона с шут от близко разстояние.

До края на първото полувреме действията се развиваха предимно пред вратата на Богдан Лобонт, като футболистите на Бенфика изпълняваха или корнери, или наказателни удари в наказателното поле на румънците.

Само пет минути след подновяването на играта след почивката, Андерсон успя да изравни. Защитникът прати топката във вратата с глава, след като засече центриране от ъглов удар на Шимао.

Капитанът на Бенфика Шимао бе един от най-дейните футболисти на терена и през втората част на мача продължаваше да тормози защитата на Динамо. Той заслужено стана и играч на мача.

В 64-та минута Катсуранис осигури мястото на Бенфика на осминафинал. Отново след центриране на Шимао от корнер той забоде с глава топката зад Лобонт и вялата отбрана на румънския отбор.

Кристеа и Балач опитаха да пробият стража на Бенфика Куим, но не успяха да се справят в заключителните минути на двубоя.

На осминафинал Бенфика вече очаква АЕК или Пари Сен Жермен.