Отборът на Бенфика направи сериозна крачка към полуфиналите в Шампионската лига след победата като гост над АЗ Алкмаар с 1:0. Единственото попадение в Холандия бе дело на Салвио три минути след почивката.

Домакините от АЗ опитаха да натиснат в първите минути, но португалците отговориха с преса по целия терен.

Първият по-голям пропуск дойде в 19-ата минута, когато Йохансон се измъкна от лош опит на португалците з аизкуствена засада. Вратарят на Бенфика Артур обаче опази вратара си суха след самоотвержена намеса в тази ситуация.

Малко след това и Бергиус тества стража на гостите, който с плонж изби удара от средна дистанция.

След половин час игра и Бенфика стигна до първото си по-сериозно положение пред противниковата врата. Андре Гомес бе намерен в ъгъла на наказателното поле, нагласи си топката, но последвалият удар бе блокиран от защитник на АЗ.

Две минути преди почивката Гайтан центрира към Салвио, който пое добре топката, но не намери пролука за стрелба.

Не такъв бе случаят в 48-ата минута, когато именно Салвио попадна в прегръдките на своите съотборници. Груба грешка в отбраната доведе до загуба на топката, която бе овладяна Кардосо. Вратарят на домакините Естебан Алварадо спаси неговия удар, но при добавката връхлитащият Салвио бе безпощаден - 1:0 за Бенфика.

След гола холандците рухнаха и така и не успяха да създадат сериозни опасности пред Артур с изключение на една ситуация в продължението на редовното време. Тогава Бееренс центрира към Йохансон, но изстрелът на нападателя не бе точен.

Португалският тим от своя страна можеше да вземе още по-солиден аванс, но пропуски направиха Кардосо и Родриго.