АЗ Алкмаар ще играе на осминафинал в турнира за Купата на УЕФА. Холандският отбор постигна драматичен обрат срещу Фенербахче и завърши наравно 2:2 у дома. В първия мач в Турция двата тима направиха зрелищно реми 3:3 и с повече голове на чужд терен АЗ преодоля 1/16-финалите.

Фенербахче бе по-активният отбор през първото полувреме на реванша и заслужено първи стигна до попадение. Тюмер Метин се разписа в 21-та минута, след като засече диагонален пас на Матея Кежман, навлезе мощно в наказателното поле и разстреля Ватерман за 0:1.

Последваха още няколко опасни удара на футболистите в „жълто-черно” и само 13 минути след първия гол, Алекс вкара и втори. Отново Кежман подаде на бразилеца, който от средата на пеналтерията не сгреши.

След почивката АЗ Алкмаар излезе по-мобилизиран и успя да наложи преса на целия терен. Натиска оказа влияние в 62-та минута, когато Маартен Мартенс засече центриране на Де Зееув от дясното крило.

Алекс опита да върне устрема на Фенербахче с няколко шута към вратата на Ватерман, но въпреки това холандския тим не изпусна контрола на темпото.

Драматичният развой на събитията продължи, и само четири минути преди последния съдийски сигнал Бари Опдам отбеляза попадението, класиращо АЗ Алкмаар на осминафинал. Опдам засече с глава центриране на Джулиан Йенер от пряк свободен удар.

Така слез общо десет гола в двата мача помежду им и два невероятни спектакъла, АЛ Алкмаар продължава напред, без да е постигнал победа. Общият резултат от двете срещи – 5:5!