Казахстанският Астана, воден от българския треньор Станимир Стоилов, спечели убедително с 3:0 домакинството си на израелския Апоел Тел Авив в първи мач от втория кръг на Лига Европа.

В състава на Астана като резерва в 79-ата минута се появи още един българин – нападателят Атанас Курдов.

Още в 16-ата минута Орел Огани от Апоел извърши нарушение в наказателното поле срещу Нусербаев и бе изгонен, а съдията назначи 11-метров удар. Каняс реализира дузпата за 1:0.

През второто полувреме Нусербаев в 58-ата и Бесербеков в 69-ата отбелязаха нови два гола във вратата на израелците, с което донесоха солидна преднина на Астана преди реванша.

Както е известно, УЕФА днес забрани провеждането на мачове на територията на Израел, така че реваншът би трябвало да се играе на неутрален терен.