Анжи Махачкала постигна комфортен успех с 2:0 над Витес в първия мач между двата тима от третия квалификационен кръг на Лига Европа. В предишния етап на турнира холандският тим отстрани българския Локомотив Пловдив с общ резултат 7:5.

След нулево първо полувреме Олег Шатов изведе домакините напред, а малко по-късно 22-годишният нападател Фьодр Смолов оформи крайния резултат.

В друга среща от по-ранните двубои Арсенал Киев почти сигурно сложи край на европодвига на словенския Мура 05, след като го надигра с класическото 3:0. На „Валери Лобановски“ украинците не се бавиха дълго и дръпнаха с гол още в 6-ата минута на Мазилу.

През втората част киевчани вкараха нови две безответни попадения чрез резервата Ковпак в 61-ата и Матоку в 83-ата.