Андерлехт се разправи по категоричен начин с отбора на Аякс и постигна убедителна победа с 3:1 при гостуването в Амстердам в мач от група А на Лига Европа.

Младата звезда на белгийския гранд Лукаку успя да вкара на бързо два гола и да даде солиден аванс за своя отбор.

Лукаку бе точен в 13-та и 23-та минута. Андерлехт стигна до трети гол в срещата в 43-та минута, когато се разписа Лежер.

Аякс стигна само до един почетен гол в 77-та минута дело на Урби Емануелсон.

В другия мач от групата Динамо Загреб допусна доста изненадваща домакинска загуба с 1:2 от Тимишоара.

Гостите от Румъния поведоха в резултата в 67-та минута, когато Бучур се възползва от грешка в защитата на Динамо и се разписа за 0:1.

Динамо Загреб се върна в мача в 80-та минута, когато Скутару изравни резултата.

Футболистите на Тимишоара стигнаха до трите точки в мача с гол на Гога в 84-та минута.