Отборът на Аякс се класира за 1/16-финалите на турнира на Лига Европа след трудна победа над румънския Тимишоара в мач от група А на надпреварата.

Холандците стигнаха до успех с 2:1, въпреки че пропуснаха да вкарат от две дузпи. Домакините от Тимишоара пък приключиха мача с девет души.

Гога откри за домакините само след шейсет секунди игра, а звездата на Аякс Суарес изравни в осмата минута. Веднага след подновяването на играта готите съумяха да вкарат още едно попадение чрез Пантелич, което се оказа решаващо за крайния резултат.

Само в рамките на десет минути, от 51 до 61-ата Аякс стигна до два наказателни удара, но и двата бяха пропилени именно от Суарес. И в двата случаи футболистите на домакини бяха отстранявани от игра.

В другия мач от групата Динамо Загреб се наложи с 1:0 като гост на Андерлехт и така запази интригата за второто място до края.

В последния кръг Аякс приема Андерлехт, докато Динамо има наглед лека задача срещу Тимишоара в Загреб.