Аякс разби с 4:0 у дома Бешикташ на старта на основната част на Лига Европа. Два гола на "Йохан Кройф Арена" вкара Мика Годс, а по веднъж се разписаха Киан Фитц-Жим и Кенет Тейлър.

Двубоят започна с по-активни действия на домакините.В 17-ата минута Мерт Гюнок отрази удар на Мика Годс. Топката се озова в Киан Фитц-Жим, а неговият шут срещна гредата.

В 31-ата минута Фитц-Жим откри резултата. Халфът се озова на правилното място при една избита топката и я прати във вратата за 1:0.

В началото на втората част Аякс удвои. Мика Годс получи подаване от Бертран Траоре в наказателното поле и я прати в десния ъгъл - 2:0. Само четири минути след това резултатът стана класически. Брайън Броби изведе Кенет Тейлър на стрелкова позиция на границата на пеналтерията и халфът реализира за 3:0.

В 73-ата минута нидерландският гранд вкара четвърти гол. Негов автор стана Мика Годс със страхотен удар при лош опит топката да бъде изчистена от страна на футболист на Бешикташ.