В първа среща от 1/16-финалите на турнира за Купата на УЕФА Аякс постигна много важна победа с 1:0 като гост срещу Фиорентина.

Фиорентина имаше надмощие през първото полувреме, като много шансове се откриха пред Адриан Муту, Алберто Джилардино, а също така и пред Семиоли и Гамберини, но Маартен Стекеленбург запази вратата си без гол.

През второто полувреме играта на терена не се промени и Аякс залагаше главно на контраатаки, които се проваляха, а футболистите на Фиорентина се скъсваха да пропускат.

В 60-та минута Луис Суарес нахлу в половината на Фиорентина и Бакърчиоглу с хубав удар от средно разстояние направи безпомощен Александър Фрей.

До края на мача Фиорентина продължи да напада, но Муту и Джилардино така и не успяха да вкарат изравнително попадение.

Реваншът е на 26 февруари, а Аякс има добра преднина преди мача на „Амстердам Арина”.